Koncert organowy

Kolejny tydzień przyniesie ze sobą kolejny koncert w ramach obchodów jubileuszu 40-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Wągrowcu.

W najbliższy piątek, o godzinie 17, w Sali Koncertowej PSM I st. w Wągrowcu usłyszymy utwory najwybitniejszych kompozytorów tworzących począwszy od epoki baroku, aż po XX wiek, takich jak Adam z Wągrowca, Johann Sebastian Bach, Mieczysław Surzyński, Cesar Franck, Louis Vierne.

Utwory wykona Kamil Lis na instrumencie Magnus Positiv.

Kamil Lis – organista i klawesynista młodego pokolenia. Ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, gdzie kontynuuje naukę w klasie klawesynu prof. Marii Banaszkiewicz-Bryły oraz dr Natalii Hyżak, a także jako doktorant w klasie organów prof. Sławomira Kamińskiego. W ramach programu Erasmus studiował również w Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu (Austria) w klasie organów prof. Pier Damiano Perettiego. W roku 2015 odbył staż artystyczny na stanowisku organisty Katedry Świętego Piotra w Bolonii (Włochy). Jest laureatem nagród na znaczących konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich, m.in. w Wilnie, Krakowie, Katowicach i Poznaniu. Brał udział w wielu festiwalach muzycznych, m.in. w Europejskiej Akademii Muzyki Dawnej w Vannes (Francja) i Festiwalu Bachowskim w Świdnicy. Za osiągnięcia artystyczne i naukowe otrzymał Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Koncertuje jako solista i kameralista w kraju i za granicą.