Świętujemy jubileusz!

W miniony piątek rozpoczęliśmy świętowanie jubileuszu 40-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Bronisława Zielińskiego w Wągrowcu.

Pierwszy z zaplanowanych koncertów, to prezentacja uczniów i absolwentów Szkoły. Dużą niespodzianką okazał się występ okolicznościowego Chóru Zośki, składającego się z absolwentów śpiewających niegdyś w szkolnym chórze dyrygowanym przez Zofię Miler.

Na koncercie pojawiło się wielu gości, m. in. Wicestarosta Powiatu Wągrowieckiego, Michał Piechocki, Zastępca Burmistrza Wągrowca, Piotr Pałczyński, Sekretarz Urzędu Gminy Wągrowiec, Anna Pałka, Przewodnicząca Rady Powiatu, Krystyna Urbańska.

Ponadto koncert swoją obecnością uświetnili byli dyrektorzy PSM, Pani Bogna Zielińska oraz: Grzegorz Burandt, Andrzej Kaliski, żona Andrzeja Matuszaka – Maria Matuszak oraz wnuk Wojciecha Fiebiga i jego współimiennik – Wojtek Fiebig. Byli dyrektorzy i reprezentujący ich przedstawiciele rodzin otrzymali podziękowania i kwiaty od obecnego dyrektora – Marka Rybarczyka.

Po koncercie goście mogli skosztować pysznego tortu. Następnie, przy ciastku i kawie, przez długie godziny wspominali lata spędzone w w budynku wągrowieckiej Szkoły Muzycznej.

Wszystkim dziękujemy za przybycie!

Szczególne podziękowania kierujemy do: Piekarni Magdziarz, Piekarni Czarnecki, Cukierni u Róży, absolwentek PSM – Sabinie, Sylwi i Monice Bielawskich oraz Rady Rodziców, nauczycieli i pracowników administracji, za nieocenioną pomoc w organizacji tego niezwykłego wieczoru.

Kolejne koncerty już niebawem!