Moniuszko i jego muzyka

Wszystkich miłośników muzyki, zapraszamy na koncert „Moniuszko i jego muzyka” w dniu 28.11.2019 o godzinie 18.00. WSTĘP WOLNY.

GOŚCIE KONCERTU:

AGNIESZKA WICHŁACZ – sopran.
Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu na wydziale wokalno – aktorskim w klasie śpiewu prof. Grażyny Flicińskiej – Panfil oraz dr Marzeny Michałowskiej. Podczas przebiegu studiów została wielokrotnie nagradzana stypendiami za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne.
Koncertowała w kraju i zagranicą, brała udział w licznych konkursach wokalnych, które wpisały w jej dorobek artystyczny liczne nagrody. Do najważniejszych z nich należą: Nagroda specjalna na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym we Włoszakowicach, I Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Olsztynie. Aktualnie prezes Fundacji Polskiej Muzyki Klasycznej, współzałożycielka duetu kameralnego Polishstories Duo, pedagog. Od 2016 roku współpracuje z Teatrem Polskim w Poznaniu.

TOMASZ TRACZ – tenor
Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W 2008/2009 był stypendystą Universität für Musik und darstellende Kunst w Graz. Doskonali swoje umiejętności wokalne pod kierunkiem Kazimierza Myrlaka. Finalista I Konkursu Międzynarodowego im. Haliny Halskiej-Fijalkowskiej, I wyróżnienie na Festiwalu Młodych Talentów „Bursztynowe mikrofony”, Nagroda Specjalna na X Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Dusznikach Zdroju, Finalista II Konkursu Międzynarodowego im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju, Laureat I nagrody na XVIII International Festival & Contest w Pesaro, Finalista IX Concorso Internazionale per Cantanti Lirici “Benvenuto Franci” w Pienza, Zwycięzca IV Bitwy Tenorów na róże w TVP 2.
Artysta współpracował z Operą Bałtycką w Gdańsku, Warszawską Operą Kameralną, Operą Śląską w Bytomiu, Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku, Operą na Zamku w Szczecinie, Operą Novą w Bydgoszczy, Teatrem Muzycznym w Poznaniu, Gliwicach i Lublinie, Filharmoniami oraz scenami koncertowymi w Polsce i za granicą (Niemcy, Austria, Węgry, Dania, Włochy, Wielka Brytania, Szwecja, Finlandia, Bułgaria).

ŁUKASZ KOCUR – bas.
Absolwent Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu na wydziale wokalno-aktorskim. Stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia artystyczne. Otrzymał stypendium im. W. Drabowicza dla najlepszego studenta wydziału wokalno-aktorskiego. Laureat I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. I. Godina we Vrable na Słowacji.
Z Teatrem Muzycznym w Poznaniu związany od 2014 roku, gdzie występuje w spektaklach takich jak Zakonnica w przebraniu, Skrzypek na dachu, Footloose, Madagaskar – musicalowa przygoda, Pipin, Rodzina Addamsów, Koziołek Matołek i zagadka Ratuszowej wieży oraz w pozostałych tytułach, jako członek zespołu wokalnego. Brał udział także w premierach Jesus Christ Superstar i Dookoła karuzeli, czyli dziecko potrafi oraz w wielu koncertach m.in.: Z Broadwayu do Hollywood, Wigilijna Tytka, Śpiewanki Wielkopolskie, Face to Face.
Koncertuje w Polsce i za granicą. W swoim repertuarze posiada dzieła operowe, kantatowo-oratoryjne, operetkowe, musicalowe oraz pieśni romantyczne. Uczestnik licznych festiwali muzycznych i kursów mistrzowskich. Członek zespołu muzyki cerkiewnej Partes.

WIELKOPOLSKI KLUB TANCÓW POLSKICH

Wielkopolski Klub Tańców Polskich przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu to formacja zrzeszająca pasjonatów tańca w każdym wieku – dzieci, młodzież i studentów oraz dorosłych.
Klub istnieje zaledwie 6 lat, a liczy już ponad 70 tancerzy podzielonych na 5 grup, z których najlepsi regularnie biorą udział w ogólnopolskich turniejach tańców polskich zajmując wysokie lokaty medalowe.
Działalność Klubu opiera się na tańcach narodowych w formie towarzyskiej. Jest to styl, który swoje korzenie upatruje w balach z przełomu XIX i XX wieku. Przez lata styl ten ewoluował, aż w końcu został przystosowany do potrzeb czasów współczesnych i pojawił się w postaci konkursów par oraz kar mazurowych.
W ciągu 6 lat reprezentanci Klubu brali udział w ponad 30 ogólnopolskich konkursach. W bieżącym roku zdobyli aż 22 medale: 11 złotych, 6 srebrnych i 5 brązowych. Ich ostatnie sukcesy to m.in.: tytuł Mistrza Polski 2018 w kategorii VI, tytuł Mistrza Polski oraz Wicemistrza Polski 2019 w kategorii VII, tytuł II Wicemistrza Polski 2019 w kategorii VI, tytuł Mistrza Polski w karach mazurowych starszych i tytuł Wicemistrza Polski w karach mazurowych młodszych oraz tytuł najlepszego instruktora roku 2018 i najlepszego zespołu roku 2018 w kategorii VII.

Klub jest również współorganizatorem trzech edycji Ogólnopolskiego Konkursu Tańców Polskich „O Królewskie Koło”. A w tym roku Klub rozpoczął współpracę z artystami Teatru Wielkiego w Poznaniu, z którymi miał zaszczyt współtworzyć już 3 spektakle.
Wielkopolski Klub Tańców Polskich jest czynnym członkiem wspierającym Polskiej Sekcji Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych Festiwali i Sztuki Ludowej – CIOFF®, która zrzesza 85 państw członkowskich i jest organizacją działającą przy UNESCO jako oficjalna konsultacyjna jednostka pozarządowa.